Zpět na začátek

Guerilla Poetring

Guerilla Poetring je tady pro všechny, kdo chtějí básněmi netradičně překvapit a potěšit jejich nálezce. Guerilla Poetring dává možnost sdílet poezii, ať už svoji nebo jiných autorů, ukrývat nebo objevovat ji v ulicích.

Stručná pravidla: V den Guerilla Poetringu – ukrývejte básně, vyfoťte je, vyvěste je na facebook. Protože básníme v rámci Nezvalovy Třebíče, můžete ukrývat nejen svoje, ale i Nezvalovy básně, které se Vám líbí nebo Vás inspirovaly. Básně umístěte tak, aby nepoškodily majetek (lavičky, zábradlí, sochy, sloupy osvětlení, stromy, větve aj.) a takovým materiálem, který bude snadno odstranitelný (provázek, neškodné a odstranitelné lepicí pásky). Tuto podmínku je třeba respektovat. Básně, které si neodnesou kolemjdoucí zájemci, budou odstraněny v neděli 22. 3.

11:00 Nezvalování

Karlovo náměstí před Malovaným domem. Účinkuje dramatický soubor Áčko ZŠ Týnská, Pavel Pokorný, Michal Willi Sedláček a Eva Trnková, amatérští autoři kolem literárního serveru Litweb a dále mohou přijít všichni, kdo mají rádi poezii, hudbu, písně, divadlo, Nezvala, Třebíč, Aničku Skřítka a Slaměného Huberta, Básně noci, Edisona a Guerilla Poetring

16:00 Básníci čtou sebe a Nezvala

Městská knihovna, sál hudebního oddělení. Setkání s milovníky básní a literatury kolem literárního serveru Litweb. Jarka a Radek Opluštilovi představí výstavu fotografií a textů Nedívej se. Photographia poetica. Něco málo o autorech zde.

18:00 Petr Bende: Akustický recitál

Výjimečný koncert autorských skladeb na slova básní českých básníků s nově zkomponovanými písněmi na slova Vítězslava Nezvala. Host: Jan Vašina, saxofon. Vstupné 200,- Kč.

Facebook

Přihlásit se k odběru RSS

Získejte oznámení o všech novinkách na svůj email.