Zpět na začátek

Sraz je v sobotu 21. března 2015 v 11:00 hodin před Malovaným domem na Karlově náměstí. Tam se sejdou všichni, kteří mají rádi poezii, hudbu, písně, divadlo, Nezvala, Třebíč, Aničku Skřítka a Slaměného Huberta, Básně noci, Edisona a Guerilla Poetring.

V 11:00 zahrají a zazpívají muzikanti Pavel Pokorný z Třebíče, Michal Willie Sedláček a Eva Trnková z Plzně. Mezi písněmi se bude hrát a číst. Děti z dramatického souboru Áčko ze ZŠ Týnská pod vedením Jaromíry Kratochvilové představí Aničku Skřítka a Slaměného Huberta. Těšte se, určitě je ještě před vystoupením potkáte cestou Karlovým náměstím. Věříme, že se s námi nakonec dáte do společného čtení úvodní pasáže Nezvalova Edisona. Nebude to vůbec těžké, a sejde-li se nás hodně, bude to pravý dárek Třebíčáků Nezvalovi i Nezvalově Třebíči. Nezvalování v sobotu 21. března 2015 bude pokračovat pouličním básněním. Začne po společném čtení Edisona na Karlově náměstí, půjde se procházkou přes náměstí do Židů a k bazilice Sv. Prokopa. Na čtyřech místech zanechají autoři pro poetické příznivce básně pro radost. Budou určitě od Nezvala, ale také od autorů literárního serveru Litweb a všech ostatních, kdo jsou obdařeni básnickým střevem. Bez rozpaků si je odneste domů, budou-li se Vám líbit.

Odpolední Nezvalování pokračuje v 16:00 v hudebním oddělení Městské knihovny v Třebíči pořadem Básníci čtou sebe a Nezvala. Jarka a Radek Opluštilovi představí výstavu fotografií a textů Nedívej se. Photographia poetica. Své a Nezvalovy texty budou číst Anna Polomská (Třebíč), Iveta Žákovská (Třebíč), Dagmar Benešová (Třebíč), Mirka Hedbávná (Třebíč) a dále k nám do Třebíče přijedou Hana Voláková (Plzeň), Jarka Opluštilová (Lechovice), Bohuslava Hladečková (Karlovy Vary), Simona Techetová (Lipník nad Bečvou), Marek Řezanka (Praha), Antonín Šícha (Praha), Jiří Cenek (Praha), Vladimír Hnát (Praha), Blanka Fišerová (Ostrava) a ke čtení sebe a Nezvala se může přidat i kdokoliv z příchozích. Přijďte, potěšíte nejen nás, ale hlavně sebe.

Mirka Hedbávná

Facebook

Přihlásit se k odběru RSS

Získejte oznámení o všech novinkách na svůj email.