Zpět na začátek

„Přeji všem, kdo měli odvahu svoje příspěvky do soutěže zaslat, hodně štěstí“.

Ve chvíli, kdy píšu tento krátký článek, jsme poštou obdrželi poslední příspěvky do soutěže poezie, nedílné součásti prvního obnoveného ročníku Nezvalovy Třebíče. Oznámení proběhlo celou Českou republikou, o čemž svědčí příspěvky nejen z Třebíče, ale také z Opavy, Rakovníka, Nymburka, Plzně, Karlových Varů, Vyškova, Brna, Prahy, Náchoda a mnoha dalších míst. Uzávěrka odevzdání nebo odeslání s platností poštovního razítka byla 30. ledna 2015.

V I. kategorii pro mladé básníky od 12 do 19 let splnilo zadávací podmínky soutěže celkem 24 autorů. Tato kategorie byla vyhlášena proto, že věkově kopíruje dobu studia Vítězslava Nezvala na třebíčském gymnáziu. V kategorii II. od 20 let pak svoji přihlášku poslalo téměř 60 účastníků. Troufám si říct, že to je už poměrně reprezentativní nabídka a nahlédnu-li zběžně do textů, pak vybrat ty nejlepší bude pro komisi složenou z 5 odborníků těžký úkol. Zvláště mě při třídění zaujala I. kategorie, tedy mladí začínající básníci. To nejsou veršovánky láska-páska a slunce-žblunce. Každopádně jsem ráda, že odborníkem nejsem a práce hodnotit nemusím.

Členové komise Petr Kukal, Vít Slíva, Blanka Fišerová, Miroslav Koupil i europoslanec Tomáš Zdechovský jsou všichni aktivní básníci a většina z nich má zkušenosti s pořádáním a hodnocením literárních soutěží. Poděkování za cenné rady pomoc při přípravě a vyhlášení soutěže patří Petru Kukalovi, odborníkovi na dílo Vítězslava Nezvala. Vyhlášení výsledků soutěže v obou kategoriích bude součástí Noci s Vítězslavem Nezvalem, zahajovacího večera Jarního festivalu poezie Nezvalova Třebíč 2015 v pátek 20. března. Začátek v 19:00 hod. Vítězné práce budou zveřejněny ve sborníku.

Facebook

Přihlásit se k odběru RSS

Získejte oznámení o všech novinkách na svůj email.