Zpět na začátek

Nic nestojí a přináší jen radost. Guerilla Poetring je tady pro všechny, kdo chtějí básněmi netradičně překvapit a potěšit jejich nálezce. Projekt třebíčské rodačky Blanky Fišerové, který si získal příznivce v mnoha českých městech. Blanka v Třebíči bude – připojte se také! Básníte-li do šuplíku, zkuste to i v ulicích, ve škole, ve vlaku, v autě nebo doma na ledničce…

Guerilla Poetring dává možnost sdílet poezii (ať už svoji nebo jiných autorů), ukrývat nebo objevovat ji v ulicích. K akci bude v průběhu února vyhlášena speciální Událost na facebooku www.facebook.com/guerillapoetring , zároveň tam zájemci o guerillu mohou najít řadu inspirativních fotografií.

Stručná pravidla: V den Guerilla Poetringu – ukrávejte básně, vyfoťte je, vyvěste je na facebook. Protože se básní v rámci Jarního festivalu poezie Nezvalova Třebíč 2015 (NT), můžete ukrývat nejen svoje, ale i Nezvalovy básně, které se Vám líbí nebo Vás inspirovaly. Básně umístěte tak, aby nepoškodily majetek (lavičky, zábradlí, sochy, sloupy osvětlení, stromy, větve aj.) a takovým materiálem, který bude snadno odstranitelný (provázek, neškodné a odstranitelné lepicí pásky). Tuto podmínku je třeba respektovat. Básně, které si neodnesou kolemjdoucí zájemci, budou odstraněny v neděli 22. 3.

Guerilloví básnící se mohou zapojit i samostatně, ale protože akce bude v Třebíči součástí NT, budeme tentokrát básně umisťovat i kolektivně, abychom vyjádřili podporu obnovenému festivalu poezie a propagovali jej mezi občany našeho města. Spolu s básněmi proto najdou i letáčky s programem akcí celé čtrnáctidenní Nezvalovy Třebíče.

V pátek 20. března v dopoledních hodinách budou na Karlově náměstí Nezvalovy básně umisťovat studenti třebíčských škol a v sobotu 21. března po happeningu na Karlově náměstí cca od 11:00 hod. budou své a Nezvalovy básně umísťovat účastníci společné procházky Třebíčí.

Budeme rádi, když se básnění v ulicích zúčastníte a přidáte se k nám. Vezměte svoje přátele, známé, kamarády, děti, rodiče a prarodiče a oslavte s námi nejen Jarní festival poezie Nezvalova Třebíč 2015, ale 21. března také Světový den poezie .

Eva Bazalová, Městská knihovna v Třebíči

Facebook

Přihlásit se k odběru RSS

Získejte oznámení o všech novinkách na svůj email.